Newsitamea.gr
SPORT AMEA

14:11 SPORTS.AMEA -Ο Στέφανος Διαμαντής είναι ο νικητής του πρώτου πανελλήνιου πρωταθλήματος

Ακολουθήστε μας στο GOOGLE NEWS και FACEBOOK
66276_311949948912610_1079943727_n
Ο Στέφανος Διαμαντής είναι ο νικητής του πρώτου πανελλήνιου πρωταθλήματος
Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα διάρκειας 2.30 ωρών ανάμεσα στο Στέφανο..

Διαμαντή και Γιώργο Λαζαρίδη, έληξε με νικητή το Διαμαντή ύστερα από ένα πολύ αμφίρροπο και διαφήμιση του αθλήματος τελικό. Ο Γιώργος Λαζαρίδης βρέθηκε να προηγείται με 1-0 σετ και 3-0 γκειμ στο δεύτερο σετ και να φαίνεται ότι είναι το φαβορί του αγώνα, κάπου εκεί άρχισε την ανατροπή του αγώνα ο Στέφανος και κέρδισε το δεύτερο σετ με σκορ 6-3 και το τρίτο σετ με σκορ 6-4. Το παιχνίδι πραγματικά κρίθηκε στης λεπτομέρειες. Στο γήπεδο του αστέρα βουλιαγμένης βρέθηκε και αρκετός κόσμος να παρακολουθήσει το πρώτο τελικό πρωταθλήματος τένις με αμαξιδιο και έφυγαν όλοι κατά ενθουσιασμένοι και εντυπωσιασμένοι. Τη τρίτη θέση κατέλαβε ο Επαμεινώνδας Σταμάτης καθώς νίκησε στο μικρό τελικό με 2-0 σετ το Νικολόπουλο Αριστομένη. Για της θέσεις 5-6 νικητής αναδείχτηκε ο Κοντάκης Νικόλαος καθώς νίκησε τον Απόστο

λο Μουμτζόγλου και 7ος ο Πατρωνίδης Ραφαήλ.
Ο πρόεδρος της εομαμεα κος Φουντουλάκης αφού ευχαρίστησε τον αστέρα βουλιαγμένης για την άψογη φιλοξενία του και τη βοήθεια του να διεξήχθη το πρώτο πανελλήνιο πρωτάθλημα δήλωσε ότι δεν περίμενε να δει ένα τόσο ανεβασμένο επίπεδο γιατί το άθλημα δεν είχε τη σωστή προβολή και τώρα που άρχισαν να μαζεύονται παίκτες (7συμετειχαν) και είναι και αρκετοί άλλοι που είτε ξεκίνησαν τον τελευταίο καιρό η θα ασχοληθούν από εδώ και πέρα θα είναι δίπλα τους και θα τους βοηθήσει με ότι μέσα έχει και μπορεί. Επίσης ειδική αναφορά έκανε και στο εξαιρετικό κλήμα που υπάρχει ανάμεσα στους αθλητές που όλοι τους είναι πρώτα πολλοί καλοί φίλοι με ένα εξαιρετικό εξωγηπεδικο κλήμα <<σαν οικογένεια>> είπε χαρακτηριστικά.                                                                                 ΑΠΟ