Newsitamea.gr
AMEA news SPORT AMEA ΖΩΗ ΚΑΙ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

Χάλκινο μετάλλιο ο Πολυχρονίδης στο BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open

Ακολουθήστε μας στο GOOGLE NEWS και FACEBOOK

To χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία BC3 του BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open που φιλοξενείται στην Τσεχία, κατέκτησε ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης.

Ο πρωταθλητής κόσμου το 2019, στον ελληνικό εμφύλιο που προέκυψε στον «μικρό» τελικό της κατηγορίας, επικράτησε 4-2 της Άννας Ντέντα και έφτασε στην κατάκτηση της τρίτης θέσης, αφήνοντας την αντίπαλό του στην 4η. Εκτός μεταλλίων έμεινε και ο Νίκο Βασίλη στην κατηγορία BC4, καταλαμβάνοντας την 4η θέση στην τελική κατάταξη.

Ο Πολυχρονίδης στον ημιτελικό ηττήθηκε 3-2 από την Όβτσαρζ από την Πολωνία, ενώ η Ντέντα στον αγώνα της τετράδας έχασε με 6-0 από τον Βρετανό ΜακΚάουαν.

Όσον αφορά στον Βασίλη, στάθηκε άτυχος στον ημιτελικό, τον οποίο έχασε στο τάι μπρέικ, ενώ στον αγώνα για την τρίτη θέση έχασε 9-1 από τον Βρετανό Σόντερς.

ΠΗΓΗ: eaom-amea.gr