Τo πάλεψαν οι παίκτες της Εθνικής

Ακολουθήστε μας στο GOOGLE NEWS και FACEBOOK

France-attack-on-Russian-goal-e1440355268913

Το πάλεψαν οι παίκτες της Εθνικής

Προσπάθησε απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης Ισπανία η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου τυφλών στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα αλλά γνώρισε την ήττα με 2-0 σκορ στην πόλη Χέρεφορντ της Αγγλίας.

Άκρως ανταγωνιστική, απέναντι στο μεγάλο φαβορί του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος τυφλών την Ισπανία, ήταν η Εθνική μας ομάδα. Η πρωταθλήτρια Ευρώπης παίζοντας με σχηματισμό 1-1-2, εξοικειώθηκε και πιο γρήγορα με τις καιρικές συνθήκες βροχόπτωσης, έχοντας υπέροχη μπάλας έκλεισαν την ελληνική ομάδα στο μισό της γήπεδο και κατάφεραν μόλις στο 8ο λεπτό με τον Γιούσεφ Ελ Χανταουί να κάνουν το 1-0. Στο 10ο λεπτό η Εθική μας ομάδα είχε μεγάλη καλή ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι και πάλι στα ίσια με τον Δήμο Ζάχαρο αλλά τελικά πήγε χαμένη. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελλάδα μπήκε δυνατά αλλά η υπέροχη τον Ισπανών συνεχίστηκε και ο Ακόστα έκανε το 2-0 με μακρινό σουτ στη δεξιά γωνία του Έλληνα τερματοφύλακα Γιώργου Αμπατζή.
Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας ομάδα είναι την Τρίτη 25 Αυγούστου απέναντι στην Γαλλία.