SPORT AMEA

Εκτός ημιτελικών η Εθνική ποδοσφαίρου

Ακολουθήστε μας στο GOOGLE NEWS και FACEBOOK

11928730_1071450672864978_1003962284418394308_n

Εκτός της  ημιτελικής φάσης  έμεινε η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου 5χ5 τυφλών στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου  που πραγματοποιείτε στην Αγγλία και την πόλη Χέρεφορντ.

Εκτός της επόμενης φάσης έμεινε η εθνική μας ομάδα καθώς στην φάση των ομίλων παρα την καλή αγωνιστική παρουσία έμεινε χωρίς νίκη. Στο δεύτερο παιχνίδι της με την Γαλλία στάθηκε άτυχη καθώς δέχτηκε γκολ στο 87 από τον Νταβίντ Λαμπάρε με υπέροχο σουτ στην  αριστερή γωνία της ελληνικής εστίας και του Δημήτρη Αμπατζή που έμοιαζε ανίκητος μέχρι εκείνη την στιγμή. Η Εθνική μας ομάδα θα μπορούσε να βρεθεί μπροστά στο σκορ αν ο Ζάχαρος ευστοχούσε στο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο. Στον τρίτο αγώνα στην φάση των ομίλων απέναντι στο Βέλγιο η εθνική μας γνώρισε την ήτα στα τελευταία λεπτά του αγώνα ενώ φάνηκε αντάξια και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ με τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Τα δύο τέρματα υπέρ του Βελγίου σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και πιο συγκεκριμένα  από τους  Βαντερμπούργκ με πέναλτι στο 80 και να πανηγυρίζει το πρώτο γκολ σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις για την νεοφώτιστη ομάδα του Βελγίου και στο 85 ο Γουέσπες να κάνει το τελικό 2-0 υπέρ του Βελγίου οδηγώντας μαθηματικά εκτός συνέχειας του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Στο τελευταίο της παιχνίδι απέναντι στην Ρωσία έχασε με 1-0  με γκολ του Εγκόροφ στο 70 με πέναλτι.