SPORT AMEA

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης .. χρυσό μετάλλιο ο Τζουβελέκης Κωνσταντίνος

Ακολουθήστε μας στο GOOGLE NEWS και FACEBOOK

456

Η πρώτη ημέρα του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Κολύμβησης ολοκληρώθηκε χθες 22/5 με τα ατομικά αγωνίσματα. Η συμμετοχή του σωματείου μας σημείωσε μεγάλη επιτυχία αφού οι αθλητές μας κατέκτησαν 1 χρυσό και 2 ασημένια μετάλλια στις κατηγορίες τους, πραγματοποιώντας μάλιστα και νέο Πανελλήνιο ρεκόρ.

Συγκεκριμένα:

Ο αθλητής Τζουβελέκης Κωνσταντίνος κατέκτησε χρυσό μετάλλιο με  Πανελλήνιο ρεκόρ στα 50 m. ύπτιο (backstroke) και ασημένιο μετάλλιο στα 50m ελεύθερο (freestyle) στην κατηγορία νέων (youth).

Ο αθλητής Παρασκευάς Παναγιώτης κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 50m. ελεύθερο (freestyle), στην κατηγορία των ανδρών, που ήταν μάλιστα και το πρώτο μετάλλιο Πανελληνίου πρωταθλήματος για το σωματείο μας.

Ο αθλητής Γραμματικός Μιλτιάδης συμμετείχε στα αγωνίσματα των 50m.  ελεύθερο (freestyle) και 100m ύπτιο (backstroke) χωρίς να καταλάβει κάποια από τις πρώτες θέσεις.

Το διοικητικό συμβούλιο του σωματείου, συγχαίρει τους αθλητές και τον προπονητή μας για την κατάκτηση του Πανελληνίου πρωταθλήματος, τις διακρίσεις και την συμμετοχή τους.

Οι αγώνες διεξάγονται στο κλειστό Κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και ολοκληρώνονται σήμερα 23/5 με τα ομαδικά αγωνίσματα.